Minimalizacja strat
nowoczesne myślenie

Badanie Rynku Doradztwa Logistycznego 2012

Wydawnictwo "Logistyka a Jakość" opublikowało ciekawe badanie rynku doradztwa w logistyce. Badanie o tyle ciekawe, że jak dotąd jedyne na taką skalę na rozwijającym się rynku usług dedykowanych dla przemysłu i logistyki. Poniżej zamieszczamy pełny komentarz do badania udzielony przez Norberta Boguckiego, dyrektora operacyjnego Security Plus.

Analizując wyniki badania widać, że do bezpieczeństwa podchodzimy wciąż jak do bezzwrotnego stałego kosztu. Ochrona jednak może zarabiać na siebie, jeśli tylko rozsądnie ustalimy priorytety. O tym za chwilę. To ciekawe badanie pokazuje przede wszystkim jak interdyscyplinarnym i trudnym zagadnieniem jest bezpieczeństwo.

12% firm zaudytowało swoje ubezpieczenia, jednocześnie 15% nie wykonało w tym zakresie żadnych działań, a 61% wykonuje to samodzielnie, czyli 76% robi to jak umie, być może niewłaściwie – pojawia się jednak zasadnicze pytanie czy firmy ubezpieczeniowe są zainteresowane, np. obniżaniem strat? Przecież wzrastająca kwota wypłat z ubezpieczenia prowadzi do wzrostu składki ubezpieczeniowej. Czy działania zmniejszające np. kradzieże, zagrożenie pożarem prowadzą do zmniejszenia składki? (...)

 

(więcej w ZAŁĄCZNIKU)